09 شهریور

5روش برای مشهورتر شدن وبسایت

توسط 
روش برای مشهورتر شدن وبسایت

پیداکردن وبسایت خوب در دنیای اینترنتی امروز که به جنگل واقعی تبدیل شده است دشوار است. درصورتیکه صاحب وبسایت هستید روشهای زیر به بیشتر دیده شدن و مشهورتر شدن وبسایتتان کمک میکند.
 
1. هاستینگ قوی    
برای افرادی که تازه می خواهند صاحب وبسایت شوند بعد از انتخاب دامنه باید هاست قوی درنظر داشته باشیم که بهترین هاستینگها مربوط به هاستینگ وبلاگها می باشد.این هاستینگها باعث میشود تا پس از مدتی وبسایت ظاهرا حرفه ای برپا کنید.. بدون هاستینگی قوی، نمی توانید بازدید کننده زیادی را به وب سایت تان بیاورید و برای محبوب شدن شانس کمتری دارید.
برای یافتن هاستینگ خوب باید با شرکتی همکاری کنید که از نظر تجربه و سابقه مثبت و موفق است.
وقتی صحبت از هاست به میان است، شما باید با مقایسه ویژگیهای مختلف پلنها مطمئن شوید که حداقل 99.9 درصد زمان پایداری سرور تضمین شده است و پشتیبانی از مشتریان نیز براحتی صورت می گیرد. شما هرگز نمی دانید چه موقع به آنها نیاز خواهید داشت. موارد موردنیاز که از پشتیبانی سایت باید در اختیار داشته باشید.
میزان فضا و پهانی باند مجاز قابل استفاده
استفاده کردن مستقیم از فایلهای صوتی و تصویری
تضمین محافظت شدن از اطلاعات ثبت شده
    - مجاز به استفاده از چند ایمیل آدرس هستیم.
2. بهینه سازی وب سایت
برای آنکه واقعا در اینترنت موفق باشید، بالا بودن رتبه وبسایت شما در موتورهای جستجوگر مهم است. برای موفقیت در این امر، یادگیری مطالب از جانب شما در مورد بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر (سئو)، مهم است. موضوع سئو، مبحث گسترده ای می باشد و می تواند در نگاه اول بسیار ترسناک باشد. ولی به محض آنکه با آن آشنا شدید، قادر خواهید بود تا فورا از مزیت آن بهره مند شوید و احتمالا به این فکر خواهید کرد که چرا زودتر اینکار را شروع نکرده بودید. برای شروع، اطمینان حاصل کنید که از کلمات کلیدی مناسبی استفاده می کنید و همچنین مطمعن شوید که مطالب را هم برای خوانندگان خود می نویسید و هم برای موتورهای جستجوگر. نوشتن مطالب برای موتورهای جستجوگر مهم است چرا که شما می خواهید به رتبه بالایی دست پیدا کنید و همچنین نوشتن مطالب برای خوانندگان نیز ضروری است چرا که شما می خواهید آنها را جذب کنید تا بار دیگر نیز به وب سایت تان رجوع کنند.
وقتی خیالتان از بابت کلمات کلیدی و مطالب روی سایت تان راحت شد، وقت آن است تا شروع به ساختن لینک نمایید. موتورهای جستجوگر ارزش یک سایت و صفحات آن را با نگاه کردن بر تعداد لینکهای ورودی به آن صفحه و سایت مشخص می کنند. تبادل لینک، یکی از مرسوم ترین و موفقترین روشهای کسب رتبه خوب در موتورهای جستجوگر می باشد. انجام اینکار نیز راحت می باشد. تنها کافی است به وب سایتی که به آن علاقه دارید سر بزنید و از صاحب سایت بخواهید که آیا تمایلی به تبادل لینک دارد – انجام اینکار، بیشتر از این نمی تواند پیچیدگی داشته باشد.
داشتن یک موضوع جالب و تک، روی صفحه وب سایت تان، روش خوبی برای جذب شریک در تبادل لینک می باشد. برای مثال، چنانچه سایتی در مورد نام دامنه ها دارید، گذاشتن ابزار بررسی وجود نام دامنه، مفید است. اینکار به احتمال زیاد منجر به دریافت لینکهای متعددی از سایت هایی، غیر از حیطه کاری شما می شود و بازدید کنندگان دوباره برای بررسی وجود نام یک دامنه، به سایت شما باز می گردند. سعی کنید تا فوق العاده خلاق باشید تا خودتان را از رقبایتان متمایز نمایید.
3. از مزیت های سایت های اجتماعی بهره مند شوید
اگرچه سئو باید بخش بزرگی از بهینه سازی سایت شما باشد، ولی تمام آن نیست. سایت های اجتماعی هم یکی از قویترین ابزارهای بازاریابی در دنیای کنونی می باشند. نقشه بهینه سازی شما در سایت های اجتماعی باید شامل چند چیز مختلف باشد. اول از همه،مطمئن شوید که مطالب سایت یا وبلاگ شما، مرتبط با آن سایت می باشند و نیز خیلی قدیمی نیست.به سایت های مشابه سر بزنید و در گفتگوها شرکت کنید و کامنت، پست یا مقاله ای را ارائه دهید – از اینکه بیان کنید در فکرتان چه می گذرد نهراسید.
البته فراموش نکنید که هنگام استفاده از این سایت های اجتماعی، لینکی به وب سایت تان در این سایت ها قرار دهید. حتی با وجود آنکه لینک تان “nofollow” باشد (مثلا نظیر facebook)، ولی همچنان بازدید کننده های موثری از آن خواهید گرفت. و نکته آخر اینکه، از سایت هایی استفاده کنید که براحتی بتوانید مطالبتان را ویرایش یا حذف نمایید.
4. مشارکت بازدید کنندگان
نکته ای که باعث افزایش بازدیدکنندگان سایت شمل خواهد شد  نوشتن از سلایق شخصیتان است و نترسید که سئوالی را مطرح کنید. اگر اینکار را مناسب نمی بینید، روش دیگری را پیدا کنید تا مشارکت بازدید کنندگان تان را بالاتر برید. اینکار به احتمال زیاد منجر به زبان آمدن مردم خواهد شد و در مورد وب سایت تان صحبت می کنند. مردم مایلند تا در رقابت شرکت کنند. مهم نیست جایزه آن چه می باشد – خصلت آدمها به این نحو است.
روشهای آسان دیگر برای مشارکت بازدید کنندگان تان، برپایی یک تالار گفتگو روی وب سایت تان می باشد و یا آنکه افزودن امکان نظر دهی یا ارسال مقاله می باشد. هرکسی می خواهد نظر شخصی خود را در مورد موضوع مطرح شده بیان کند، و با دادن این امکان به آنها، شما شانس بازگشت بازدید کننده را برای خواندن نظرات داده شده در خصوص پست یا کامنت ارسالی، بالاتر خواهید برد. حتی در مواقعی که بحث داغ می شود، شما شانس اینکه بازدیدکنندگانی از وبسایتهای دیگر داشته باشید را خواهید داشت.
5. تاکید بر کارآمدی در طراحی وب سایت
سرمایه گذاری در طراحی یک سایت خوب، مهمتر از آن چیزی است که برخی از مردم در مورد آن فکر می کنند. با طرحی زیبا برای وب سایت تان، شما اعتماد بیشتری را در بین بازدید کنندگان تان بدست خواهید آورد. موضوع مهمی که نباید فراموش شود آن است که بیش از حد نیز به طراحی اهمییت ندهید. اگر کسی درک اینکه چطور از سایتتان استفاده کند را نداشته باشد، دیگر مهم نیست شما چقدر زمان صرف طراحی وب سایت تان کرده اید. اجازه دهید کاربرانی که آشنایی کمتری نیز با اینترنت دارند بتوانند در سایت تان شروع به گشت و گذار نمایند. چنانچه اینکار برای آنها راحت باشد، برای سایر بازدید کنندگان نیز راحت خواهد بود.
زیبایی و طراحی کار نسبی است و بسته به سلیقه ی بیننده متفاوت است. ولی به هر حال، استانداردهایی نیز در طراحی وب سایت وجود دارد و چنانچه شما از آنها تبعیت کنید ، به شما تضمین داده می شود که اکثر کاربران سایت شما، راضی خواهند بود. از جمله طرح های استاندارد، می توان به طرح چند ستونی، تصویر بزرگ، و فضاهای خالی زیاد اشاره کرد.
چنانچه مایلید تا در حاشیه امنیتی قرار داشته باشید، در اینصورت بهتر است تا طرحی را برای وب سایت تان درنظر بگیرید که ویژگیهای اصلی سایت تان، براحتی در تمام صفحات قابل دسترس باشد. سعی کنید تا از استانداردهایی در کد نویسی استفاده نمایید و از انیمیشن های فلش دوری کنید. برخی اوقات، کاربران، تنظیمات مرورگر خود را جوری تنظیم کرده اند که امکان مشاهده فلش وجود ندارد که به این معناست شما بازدید کننده های با ارزشی را از دست می دهید. سعی کنید تا خودتان را جای بازدید کننده قرار دهید و مثل او فکر کنید. در اینصورت، سایت تان روز به روز مشهورتر و محترم تر خواهد شد.
کلیک: 24485 بار - بروزرسانی در شنبه, 11 شهریور 1396 11:53
رای شما
(1 رای)

دیدگاه خود را ارسال نمایید

پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است. کدهای HTML نیز مجاز نمی باشد

آخرین ارسال ها

تماس با ما

دفتر بازرگانی :
تـهران - بهـارستـان- برج بهـارستـان
بلوك B - طبقـــــه 4 - واحـــد  B44

 دفتر مرکزی :

تهران - خیابان آیت -۳۰ متری نارمک

بن بست هاشمی - پلاک ۲ - طبقه ۲ 

  • دفتر مرکزی: 76220627- 021
  • همراه : 4373600-0935
  • فکس : 42693957-021

ورود کاربران

zarinpal  enamd
logo-samandehi